מלחמת שבעת החודשים למען הקשישה שנפלה קרבן לתרגיל מימון של בעל הבית

כשבעל הבית החליט לשלם את דמי הארנונה מדמי הביטוח הלאומי של הדיירת הקשישה שלו – צוות יד ריבה בסניף יד שרה נתניה נחלץ לפעולה

 

שולמית פאר עו"ד המתנדבת ביד ריבה – נתניה:

"אני בבית. מקבלת טלפון שמישהי זקוקה לעזרה דחופה והיא  מדבר בעיקר רוסית.  קיבלתי את השיחה ושמעתי את דבריה הכאובים והנרגשים של אשה שהתגוררה שבע שנים בדירה בשכירות ולא שילמה ארנונה על פי ההסכם שהיה לה עם בעל הבית והכל היה טוב ויפה.

בשנה השמינית חל שינוי ולא לטובה. בעל הבית שאל וחקר את הדיירת שלו האם היא מקבלת דמי ביטוח לאומי. היא השיבה שכמובן – ומהכסף הזה היא מתקיימת.

כששמע שאכן כך הוא יצא עם הדיירת שלו  למחלקת הגבייה העירונית בטענה שחייבים לעשות זאת ו"שידך" את דמי הארנונה שלו כבעל בית לדמי הביטוח הלאומי שמקבלת הדיירת שלו. באחת – הוא מצא לעצמו מקור תקציבי נוסף לתשלום החובות שלו לעיריה.

הגימלאית שלא ידעה את שנעשה לה ושליטתה בשפה אינה משובחת החלה לקבל לחרדתה הרבה הודעות גבייה חודשיות ואחר כך דרישה מעירית נתניה לשלם קנס של 49 אלף שקלים חדשים עבור חובות ארנונה שבעל הבית לא שילם כל השנים.

היא חשה שכל עולמה מתמוטט עליה. היא הגיעה לסניף יד שרה בנתניה.

הפניתי את התיק הזה לעורכת דין אלה אבצין המתנדבת ולחמנו יחד עם האשה הזאת שבעה חודשים עד שהורידו מן הכתפיים שלה ומדמי הביטוח הלאומי את העוול הנורא הזה שהודבק לכתפיה על ידי בעל הבית שלה.

והנה מכתב התודה שקיבלתי ממנה ברוסית".

n43

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *